RSS
wtorek, 21 kwietnia 2015

Pomysł, aby urządzać łazienkę w ciemnych kolorach bardzo długo powodował u mnie dreszcze. Zmieniłem zdanie dopiero wtedy, kiedy zrozumiałem, ze brązy i granaty mogą sprawdzić się w tym pomieszczeniu. Wszystko to pod warunkiem, że jest to wykonane z głową.  

Ciemna łazienka sprawdzi się tylko wtedy, kiedy posiadamy na nią wystarczająco dużo miejsca. Przestrzeń spowoduje, że czekoladowe barwy nie wywołają uczucia ciasnoty i przygnębienia. W połączeniu z odpowiednim oświetleniem wprowadzą natomiast intymny, przytulny nastrój. Umiejętnie wykorzystując ten efekt można osiągnąć dobre efekty. Obok ilości miejsca dużą rolę odgrywa też osobisty gust użytkownika, jednak odpowiednio zaaranżowana łazienka w ciemnych barwach potrafi przekonać nawet największych sceptyków. Bardzo dobrze prezentują się też połączenia ciepłych, kawowych brązów z jasnymi kolorami. 

 

ciemna13Mrok w łazience - przy odpowiednim wykorzystaniu barw i światła tworzy atmosferę intymności. 

 

ciemna2Nowoczesna toaleta w ciemniejszych kolorach - zamiast sterylności przytulny zakątek i łatwość w utrzymaniu czystości.  

   

sobota, 18 kwietnia 2015

W dzisiejszych czasach mamy masę możliwości, aby uatrakcyjnić wyposażenie pokoju naszego dziecka. Dzisiaj chciałbym przedstawić jedną interesującą opcję, która z pewnością wzbudzi zachwyt naszych pociech. Nie jest to w żadnym wypadku nowość, lecz w dalszym ciągu stanowi ciekawy element wystroju wnętrza.

Mowa o lampie z lawą - prostym, lecz niesłychanie efektownym gadżecie, który zainteresuje zarówno dzieci jak i dorosłych. Gadżet ten potrafi rozbudzić wyobraźnię (wiem co mówię, gdyż sam uwielbiam zawiesić oko na bąblach generowanych przez lampę. Widocznie mam coś z dziecka) i doskonale nadaje się jako element wyposażenia pokoju dziecinnego. Lampa bardzo pomaga w radzeniu sobie z ciemnością - generowane przez nią światło jest łagodne i choć nie da się przy nim czytać ani pisać, idealnie spełnia swoją rolę jako uspakajająca lampka nocna

Jedną z rzeczy która zastanawiała mnie przed zakupem było bezpieczeństwo związane z użytkowaniem lampy. Na szczęście gadżet pomimo groźnie brzmiącej nazwy nie zawiera w sobie lawy, a jedynie niegroźny, nieco rozgrzany wosk. To własnie on na skutek podwyższonej temperatury generuje wymyślne kształty. W przypadku niefortunnego rozbicia jedyne z czym musimy się zmierzyć to bałagan. Oczywiście, lampa sprawdza się lepiej w przypadku nieco starszych dzieciaków - unikamy wtedy ryzyka np. spożycia cieczy, która może wylać się ze środka.

Gadżet ten można spokojnie nabyć przez Internet już za 50 zł, przy cenach sklepowych dochodzących do 100 zł. Oczywiście mowa tu o egzemplarzach nieprzekraczających pół metra wysokości - w przypadku bardziej wymyślnych konstrukcji, przewidzianych np. do salonu trzeba będzie zapłacić odpowiednio więcej.  

Osobiście uwielbiam takie drobiazgi - każdy fan futurystycznych aranżacji będzie zadowolony z możliwości zaczarowania pokoju swojego dziecka lub też np. wprowadzenia przyjemnej i zmysłowej atmosfery w swojej sypialni. Małe, a cieszy. W tym wypadku powiedzenie to sprawdza się całkowicie. 

 

Przykładowy model lampy z lawą.

niedziela, 12 kwietnia 2015

 

Najczęściej wybieramy rolety gładkie – pasują one idealnie praktycznie do każdego rodzaju wnętrz. Są wykonane z trwałych materiałów i możemy je zakupić w dobrej cenie.


Obecnie mamy na rynku bardzo duży wybór rolet do okien. Możemy kupić między innymi: rolety gładkie, rzymskie, austriackie, plisowane, żaluzje, rolety duo, japońskimi. Możemy też wybrać rolety dachowe. Przy wyborze odpowiedniej rolety warto zwracać uwagę na materiał z jakiego roleta jest wykonana. Najlepiej wybierać rolety pokryte warstwą aluminium – chronią one przed uciekaniem powietrza na zewnątrz.

21:16, remontyhenryka
Link Dodaj komentarz »