RSS
środa, 21 stycznia 2015

Jakie łóżko zakupić dla rodziny? Wybór łóżka dla rodziny, zawsze wiąże się z dylematem jaki rozgrywa się pomiędzy małżonkami. Jedno chce to a drugie owo. W wielkim skrócie problem polega na tym, że zamiast sprawę załatwić szybko i beż żadnego problemu, rozgrywa się prawie wojna, która i tak skończy się na wyborze małżonki, bo mąż stwierdzi, że nie ma sensu kruszyć kopii i dla świętego spokoju ustąpi.Jakie więc wybrać łoże godne małżonki? Jest wiele opcji wyboru. Najważniejsze to zastosować się do kilku ważnych zasad, które są bardzo istotne z punktu widzenia wybierającego i po problemie. A więc posłuchajcie.Najważniejszym elementem każdego łóżka jest jego rama. Rama musi być solidna i wytrzymywać duże naprężenia. Spowodowane między innymi rzucaniem się na łóżko dzieci. One nie mają umiaru w tej materii i zrobią wszystko, żeby tylko zdewastować łóżko. A proszę mi uwierzyć u nich jest to chwila moment. Nikt nie będzie płakać po łóżku. Argumentacja będzie taka, że łóżko było słabe i po co robić niepotrzebną awanturę , skoro można kupić lepsze.  Wystarczy podejść do ściany i wyjąć pieniądze. Dzieci potrafią rozwiązywać problemy.  Dla nich przekaz jest 0-1 i po problemie. Dlatego dobra rama to podstawa. Materac jest kolejnym istotnym elementem. Istotnym dlatego, że jego wybór będzie na lata. Jeśli wybierzecie sprężynowy, po kilku latach, sprężyny będą was gniotły w plecy, brzuch i bok. Będziecie się budzić i nie wysypiać. Plusem jest cena i przewiewność na wysokim poziomie. Materac z gryki i trawy morskiej, może uczulać. Jest eko, ale nie jest do końca super. Materac Z pianki jest tani, przewiewny, ale może się szybko odkształcić, jeśli będzie zbyt miękki.

13:47, remontyhenryka
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 stycznia 2015

Materac dla maluszka, to kolejny temat , który jest ważny z punktu jego rozwoju. Na rynku jest kilka rodzajów materacy i dlatego , żeby wybrać ten jeden właściwy, trzeba zapoznać się z budową wszystkich. Jeśli chodzi o rozmiar, to tutaj nie ma problemu i funkcjonują dwa. Jeden to 120x60 cm, a drugi to 140x70 cm. Nie ma różnicy, który wybierzecie. Większy dłużej posłuży, ale też szybciej się zużyje. Rozmiar materaca jest sprawą drugorzędną. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest jego twardość. Materac nie może być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Zbyt miękki spowoduje, że dziecko będzie się zapadać. Natomiast zbyt twardy, dziecko będzie miało problemy z kręgosłupem. Dlatego, najlepszym wyborem jest materac średni, który w skali od 1 do 10, gdzie 1 to bardzo miękki a 10 to bardzo twardy, powinien mieć numer 5, albo 6. Taki rodzaj twardości jest najbardziej optymalny.Skoro mamy już ustaloną wielkość, oraz twardość materaca, skupmy się na materiale z jakiego powinien zostać wykonany. Najbardziej popularny materiał to pianka poliuretanowa , która posiada dobre właściwości przewiewne i wysoką odporność na zużycie. Dodatkowo jej cechą jest porównywalnie niska cena z innymi rodzajami materacy. Kolejny materiał to wsad kokosu i gryki. Jest promowany jako ekologiczny, ale minusem jego jest to , że może dostać się do niego wilgoć i rozwijać pleśń. Ostatnie , w tej chwili najbardziej popularne to materace, wykonane  z lateksu. Posiadają dobre właściwości wentylacyjne, ale minusem ich jest podatność dzieci na alergie związane z lateksem. Sami więc widzicie, że rodzajów materacy jest dużo, a  który z nich jest najlepszy dla wszego dziecka, to już pytanie do was, jako rodziców.

12:37, remontyhenryka
Link Dodaj komentarz »
środa, 07 stycznia 2015

Żeby rok 2015 przynosił nieokiełznane pomysły, które możecie zrealizować, środki na ich realizację i życzliwość ludzi, którzy w trudnych chwilach wam pomogą. Te życzenia ślę wasz bloger. Dziękuję za zostanie ze mną, krytyczne i obiektywne maile. Ze swojej strony dołożę wszelkich starań, żebyście państwo mieli co czytać, a artykuły były ciekawe i chętnie przez was czytane i komentowane. Tego wam życzę w nowym roku. Ze swojej strony pragnę zapewnić, że dalej będę dokładał wszelkich starań, żebyście byli zadowoleni z tekstów , które czytacie i żeby zawsze wam dostarczały ciekawych informacji.

19:52, remontyhenryka
Link Dodaj komentarz »